Кўплаб давлатларда Рамазон ойи 19 февралдан бошланади
Ўзбекистон мусулмонлари идораси Фатво маркази уламолари ҳижрий 1447 йил Рамазон ойи ҳилоли кўринмаганини маълум қилди.
Рамазонга ваъда қилинган ижтимоий тўловлар миқдори белгиланди
Мазкур ёрдамлар "Вақф" фонди, Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги ва Халқ банки томонидан 2026 йил 1 мартгача ижтимоий ёки пластик карталарга тушириб берилади.
FETÖ ва Эрдўғон қарама-қаршилиги – сабаблар, воқеалар ва оқибатлар
Бу адоват 2013 йилдаги катта аксилкоррупцион операциядан сўнг кучайди. Унда вазирлар ва Эрдўғоннинг фарзанди қўлга олинган эди. Туркия ҳукумати бу ишда Гюлен ҳаракатига яқин одамларни айблади, бу муносабатларни янада кескинлаштирди.
Президент Буюк Британиянинг Марказий Осиё ва Озарбайжон бўйича савдо вакилини қабул қилди
Суҳбат давомида энергетика, молия, геология, транспорт, кимё, фармацевтика, фан ва таълим соҳаларида янги лойиҳаларни илгари суриш муҳимлиги таъкидланди.
Шавкат Мирзиёев Карим Эгамқулов вафоти сабаб ҳамдардлик билдирди
Карим Эгамқулов қишлоқ ва сув хўжалиги таълимини ва амалиётини ривожлантириш борасида тажриба яратган. У ирригация ва қишлоқ хўжалиги соҳасига оид 20 дан ортиқ ўқув-услубий қўлланмалар ва дарсликлар муаллифи сифатида танилди.
Таҳлил: давлат органлари ва MobiUz’га қилинган киберҳужумлар ортида битта хакер турибди
Мазкур хакер ByteToBreach номи билан танилган бўлиб, 2025 йил июнь ойидан буён фаолият юритиб келади. Хакернинг X тармоғидаги профилида жойлашув сифатида Швейцария кўрсатилган, бироқ бу маълумотнинг ишончлилиги аниқ эмас.
Полша Россиядан совет даври учун компенсация талаб қилмоқчи
Бош вазир Доналд Тускнинг буйруғи билан Россиянинг Полшадаги "тарихий жиноятлари" бўйича тергов бошланган.